افزایش سرعت اینترنت اندروید با ۱۰ روش شگفت انگیز و تاثیر گذار

افزایش سرعت اینترنت اندروید با ۱۰ روش شگفت انگیز و تاثیر گذار

امروزه در فضای مجازی ، شاهد افزایش روز افزون بازی ها و گیم های اندرویدی هستیم و از طرفی این فضا در ایران ، روز به روز درحال گسترش است و شرکت های بزرگ بازی سازی ، با طراحی بازی های جذاب و زیبا کاربران بسیاری را به خود جذب میکنند و از این راه سود های بزرگ و سنگینی به جیب میزنند. در اینجا مشکلاتی به وجود می آید : افزایش سرعت اینترنت اندروید چگونه است ؟ یا میخاهم باعث افزایش سرعت اینترنت شوم باید چکار کنم ؟

افزایش سرعت اینترنت اندروید چگونه است و چطور آن را انجام دهیم ؟

سوال به نظر ساده ای به نظر میرسد ! اما پشت آن اطلاعات و نکات بسیاری وجود دارد. در این زیر به ۱۰ عامل مهم برای افزایش سرعت اینترنت اندروید میپردازیم.

۱ – حافظه خود را تخیه نمایید

همانطور که مغز انسان برای پردازش اطلاعات به حافظه نیاز دارد ، تلفن همراه شما هم برای درست کار کردن و برای اینکه بیشترین کارایی را داشته باشد و توان
افزایش سرعت اینترنت اندروید را داشته باشد به مقداری فضا نیاز دارد !

شما هنگامی که بیشتر از ۱۰۰ مگابایت فضای ذخیره سازی ندارید نباید انتظار داشته باشید دانلود بازی های اندروید با حداکثر سرعت اینترنت شما پیش برود ! پس همیشه سعی کنید حداقل ۱ گیگابایت فضای خالی داشته باشید ، و اگر این برای شما میسر نبود از یک کارت حافظه استفاده کنید تا شاهد افزایش سرعت اینترنت اندروید خود باشید.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید

۲ – از سایت های معتبر دانلود کنید !

امروزه در فضای اینترنت سایت های بسیاری وجود دارند که ادعا میکنند در زمینه کاری خود بهترین اند ! در صورتی که دارای سروری با امنیت پایین و افزون بر آن سرعت بسیار پایینی هستند و مانع میشوند ! شما چگونه میتوانید از این سایت ها انتظار داشته باشید باعث افزایش سرعت اینترنت اندروید شما شوند ؟!…

۳ – از یک دانلود منیجر خوب استفاده کنید

نمیتوان حرف از
افزایش سرعت اینترنت اندروید زد و سخنی از دانلود منیجر به میان نیاید ، ازین دست نرم افزار ها تاثیر فراوانی روی عملکرد تلفن شما دارند و علاوه بر بحث سرعت ، در مصرف اینترنت ما نیز صرفه جویی میکنند. چطور ؟! … اگر در هنگامی که درحال دانلود فایلی هستید اینترنت شما قطع یا با مشکلی روبرو شود ، شما مجبور هستید دوباره آن را از اول دانلود نمایید اما با دانود منیجر این چنین نیست.

این مسئله علاوه بر افزایش سرعت اینترنت اندروید و امنیت مزیت های بسیاری برای شما به ارمغان دارد.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید

۴ – بسته های اینترنتی پر سرعت خریداری کنید

احتمالا این جمله را شنیده اید که میگوید : “هرچی پول بدی همونقدر آش میخوری ! ” این ضرب المثل در اینجا هم صدق میکند. شما از یک شبکه دانلود ۳G نباید انتظار داشته باشید همانند یک شبکه ۴G عمل کند و باعث افزایش سرعت اینترنت اندروید شما شود ! این دو یک نسل با هم فاصله دارند و در بستر مجازی یک نسل یعنی یک عمر.

پس اگر درحال حاضر دارای سیمکارت ۳G هستید انتظار نداشته باشید مثل برق و باد بازی های اندرویدی را دانلود نمایید !

۵ -سیستم عامل خود را ارتقا دهید

همانطور که در کامپیوتر ، ارتقای ویندوز باعث افزایش سرعت آن میشود ارتقای نسخه اندروید نیز باعث افزایش سرعت اینترنت اندروید میشود ، اما اکثر افراد هنگام دریافت هشدار برای بروزرسانی یا آن را خیلی سریع و گذرا رد میکنند ، یا آنقدر بی حوصله هستند که فرصت آپدیت به گوشی خود را نمیدهند.

پس اگر تا الان به این مورد توجه نمیکردید از این به بعد حتما به آن توجه کنید و به طور منظم تلفن خود را بروزرسانی نمایید تا گامی دیگر به سوی افزایش سرعت اینترنت اندروید بردارید.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید

۶ – قابلیت Data Saver را برای کروم فعال نمایید

گوگل کروم مرورگر پیش فرض سیستم عامل اندروید هست و هر گوشی آکبندی آن را در لیست برنامه هایش نصب دارد ، پس خیلی خوب است تا بیشترین و بهترین استفاده را از این نرم افزار کاربردی ببریم ! برای اینکار راه های زیادی وجود دارد که یکی از این قابلیت ها Data Saver است که کاربرد گسترده ای دارد و میتواند باعث افزایش سرعت اینترنت اندروید شود.
. از نام آن نترسید زیرا در زیر آموزش فعال سازی آن را میدهیم :


ابتدا به قسمت منو در گوشه ی تلفن کلیک کرده و از آنجا به بخش Settings بروید و در مرحله ی بعد Data Saver را با کلیک روی آن فعال نمایید تا باعث
افزایش سرعت اینترنت اندروید شوید.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید

۷ – تبلیغات مزاحم را غیر فعال کنید

امروزه شرکت های فروشنده محصول ، برای اینکه کالای خود را به فروش برسانند هرکاری میکنند ! پس عجیب نیست وقتی وارد سایت پر بازدیدی میشوید سیل عظیمی از تبلیغات به سوی شما روانه شود و مانع
افزایش سرعت اینترنت اندروید شود . حجم زیادی از صفحات وب را تبلیغات تشکیل میدهند پس برای بارگذاری صفحات وب ، ابتدا آن ها باید بارگذاری شوند. پس هرچه حجم تبلیغات بیشتر باشد سرعت لود شما پایین می آید و این مسئله روی سرعت دانلود نیز تاثیر گذار هست.

خوشبختانه راه های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد و شما میتوانید با انجام کار های ساده ای این تبلیغات را غیر فعال کنید و باعث افزایش سرعت اینترنت اندروید شوید.

بهترین راه برای
افزایش سرعت اینترنت اندروید استفاده از مرورگر های مسدود کننده تبلیغات هست که بهترین آنها مرورگر Opera میباشد که این کار را به نحو احسن انجم میدهد.

دانلود بازی افزایش سرعت اینترنت اندرویداندروید با بالاترین سرعت
افزایش سرعت اینترنت اندروید

۸ – تنظیمات اینترنت را بررسی و تصحیح کنید

گاهی اوقات کاهش سرعت اینترنت به هیچ یک از دلایل بالا مربوط نمیشود و به دلایل مختلفی نظیر سوییچ بودن تنظیمات روی ۳G و … از مشکلات شایع کاربران است که مانع افزایش سرعت اینترنت اندروید میشود.

برای رفع این مشکل ابتدا وارد بخش Setting گوشی خود شوید. روی Network & Internet
کلیک کنید سپس Mobile network را لمس نمایید. در این بخش لازم است که اگر اینترنت شما روی ۴G تنظیم نیست آن را تصحیح نمایید تا باعث
افزایش سرعت اینترنت اندروید شوید.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید


۹ – برنامه های افزایش سرعت اینترنت را نصب نمایید

امروزه نرم افزار های بسیاری برای افزایش سرعت اینترنت اندروید وجود دارند که بعضی از آنها تاثیر زیادی روی عملکرد تلفن شما میگذارند مانند تخلیه حافظه ram و CPU تلفن شما و مواردی ازین قبیل. در زیر به معرفی برخی از این نرم افزار ها میپردازیم.

۱ – Faster Internet 2X :

یکی از برترین نرم افزار ها در این زمینه نرم افزار Faster Internet 2X است که با استفاده از اسکریپت ها و کد های خود میتواند باعث افزایش محسوس سرعت اینترنت شما تا ۲ برابر بشود ! این برنامه بصورت تخصصی توسط ما تست شده است و
افزایش سرعت اینترنت اندروید تضمین میشود.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید


۲ – Network Booster :

هنگامی که سرعت اینترنت اذیت میکند بسیاری از افراد را مورد عذاب قرار میدهد. در این هنگام بهترین راه بهینه سازی اتصال ها و داده های تلفن همراه است که توسط نرم افزار Network Booster به راحتی قابل انجام است و باعث افزایش سرعت اینترنت اندروید میشود.

۳ – Network Master – Speed Test :

بهترین راه برای تایین قدرت تلفن شما برای اجرای بازی های آنلاین و ، ویدیو ها بررسی سرعت تلفن اندرویدی شماست . Network Master – Speed Test با بررسی و تحلیل سرویس دهنده تلفن شما ، سعی میکند بیشترین
کارایی تلفن همراه خویش به وجود بیاورد.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید

۴ – Internet Speed Booster :

همانطور که عرض کردیم ، برنامه های اضافی درحال اجرا ، باعث اشغال فضای RAM تلفن اندرویدی شما میشود. Internet Speed Booster تمام برنامه های درحال اجرا در پس زمینه شمارا غیرفعال میسازد و باعث
افزایش سرعت اینترنت اندروید شما میشود.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید

۵ – Internet Speed Meter Lite :

چه کاری بهتر از نظارت همیشگی بر اینترنت ؟! با استفاده از Internet Speed Meter Lite شما به طور همیشگی روی سرعت اینترنت خود نظارت دارید و زمانی که سرعت اینترنت شما پایین است اقدام به دانلود نمیکنید و باعث
افزایش سرعت اینترنت اندروید میشوید.

افزایش سرعت اینترنت اندروید
افزایش سرعت اینترنت اندروید


۱۰ – ویجت های اضافی را غیر فعال کنید

برخی از ویجت های اضافی که فقط فضای ram و cpu شمارا اشغال میکنند ، نه تنها هیچ کمکی به شما نمیکنند ، بلکه محیط کاربری شمارا نیز شلوغ میکنند و مانع افزایش سرعت اینترنت اندروید میوشند. پس اطمینان حاصل کنید آن هارا غیر فعال کرده اید.

برای درک بهتر موضوع نظر شمارا به ویدیو زیر جلب میکنیم.

جمع بندی : به طور خلاصه ، افزایش سرعت اینترنت به عوامل بسیاری بستگی دارد که در این مقاله سعی کردیم ۱۰ مورد از تاثیر گذار ترین آنها را برای شما شرح دهیم.

اگر از مطلب خوشتان آمد حتما آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


4 دیدگاه

  1. سلام . من این کارهارو انجام دادم و سرعت اینترنتم تا حد قابل قبولی افزایش پیدا کرده . واقعا ممنونم .

  2. به غیر از این روش ها ،روش های دیگه ای وجود داره ؟

    • بله وجود داره ولی خیلی تاثیر کمی دارن یا بعضا هیچ کمکی نمیکنن . شما همین ۱۰ روش اصلی رو انجام بدید سرعتتون به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا میکنه .

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *