آموزش فورتنایت :(بهترین) بازیکن Fortnite شوید

آموزش فورتنایت :(بهترین) بازیکن Fortnite شوید

آموزش فورتنایت به همراه بهترین ترفند های فورتنایت برای موفقیت در بازی ها و ، ویکتوری گرفتن !

در این پست آموزشی عالی ، قصد آموزش ترفند های فورتنایت را داریم .

در این بازی ، شما و ۹۹ بازیکن دیگر در زمینی واسع و پهناور با چتر نجات رها خواهید شد و میبایست بهترین مسیر را برای فرود انتخاب کنید . پس از نشستن روی زمین به دنبال اسلحه های قدرتمند بگردید و با پیدا کردن آن ها و کشتن دشمنان ، پیروز میدان شوید . پس با ما در آموزش فورتنایت همراه باشید . 

بخوانید :  افزایش سرعت اینترنت برای اجرای روان بازی ها

آموزش فورتنایت : چگونه بهترین بازیکن Fortnite شویم ؟

برای اینکار باید تسلط بسیار بالایی روی بازی داشته باشید و بتوانید در سریع ترین زمان ممکن ، بهترین سلاح هارا پیدا کنید  و با ساخت موانع در مکان های مناسب پیروز میدان شوید .

۱ – بتل رویال در فورتنایت چیست ؟

اولین موردی که میخواهم در آموزش فورتنایت به آن اشاره کنم این است که : بتل رویال چیست ؟! خب در جواب دوستان تازه کار باید بگویم که یک مود در بازی Fortnite است که به صورت رایگان منتشر شده است . در این مود ۱۰۰ بازیکن در یک مپ رها میشوند و آخرین کسی که زنده بماند برنده خواهد شد یا به عبارتی ویکتوری بتل رویال کرده است . اولین نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که کیل زدن یا همان کشتن در این مود مهم نیست . چند راه برای ویکتوری گرفتن وجود دارد که شخص شما بر اساس توانایی و تخصص خود میتوانید از هر کدام از آن ها استفاده کنید . خیلی با جرعت به میان دیگر افراد رفته و با ساخت و ساز و پنهان شدن و سپس کشتن دیگران یا به نقات کور و خلوت مپ بروید و در آنجا پنهان شوید و هنگامی که افراد کمی زنده  ماندند به میان بروید و آنهارا بکشید و در نهایت پیروز شوید !

بخوانید : دانلود فورتنایت برای اندروید

روند مود بتل رویال در آموزش فورتنایت :

 • ابتدا افراد با استفاده از اتوبوس مکان فرود خودکار روی نقشه مشخص میکنند و با استفاده از گلایدر در مکان دلخواه فرود می آید
 • پس از چند دقیقه دایره ای زمین را فرا میگیرد و به مرور کوچک تر میشود و خارج از این دایره طوفانی ایجاد میشود که باعث کشته شدن بازیکنان میشود ، پس آنان مجبور میشوند به داخل دایره رفته و با یک دیگر مبارزه کنند و همچنین بعد از مدتی دایره دوم نیز در دایره اول ظاهر میشود و باید دوباره به داخل آن بروید . سرعت رسیدن طوفان ، قدرت طوفان و … به مرور افزایش میابد
 •  بازیکنان به مرور به هم نزدیک تر میشوند و احتمال درگیری بین آن ها افزایش میابد و آخرین نفری که زنده بماند برنده خواهد بود .

ترفند های مهم برای شروع دور های جدید فورتنایت :

 • هنگامی که قصد فرود دارید به این نکته توجه کنید که آیا میخواهید درگیری تان زیاد باشد ؟ میخواهید در نقات کور فرود بیایید یا در مرکز مپ ؟ اگر شما قصد درگیری دارید در مکان های مانند Retail Row، Dusty Divot و Tilted Towers فرود بیایید اما اگر میخواهید افراد زیادی شمارا تهدید نکنند در نقات دور بازی فرود بیایید .
 • پیشنهاد ما به افراد تازه کار در آموزش فورتنایت این است که به مناطقی که نام مشخصی ندارند بروید و در آنجا به یافتن اسلحه ها بپردازید . زیرا در این ناحیه با دشمنان زیادی روبرو نمیشوید و میتوانید بدون مشکل به دایره نزدیک شوید . انتظار نداشته باشید در این مکان ها اسلحه های عالی پیدا کنید
 • همیشه بر روی سقف ساختمان ها فرود بیایید تا با از بین بردن سقف وارد بخش شیروانی شوید تا به احتمال فروان در این بخش اسلحه هایی بیابید . اگر فرد دیگری مزاحم شما شد سعی کنید سریع اسلحه ای بیابید و اگر این برای شما میسر نبود سعی کنید با تبر خود اورا بکشید ! البته حواستان به ضربات حریف باشد .😬😬

آموزش فورتنایت :(بهترین) بازیکن Fortnite شوید

آموزش فورتنایت برای لوت کردن :

 • پس از فرود آمدن در مپ ، بلافاصله به دنبال آیتم های مناسب بگردید ، قبل از اینکه توسط دیگر کاربران کشته شوید !
 • بهترین منابع برای آیتم ها صندوقچه ها هستند (Loot Chests) که معمولا بهترین آیتم ها و اسلحه ها در آن حضور دارند و معمولا جای آن ها ثابت است . اگر نزدیک آن ها باشید صدای جالبی به گوشتان خواهد خورد . حواستان باشد اگر صندوق بالای سر شما است با استفاده از یک سکو به آن جا بروید تا صندوق ناپدید نشود .
 • همیشه از همه نوع سلاح در اختیار داشته باشید مانند سلاح های دور برد و نزدیک برد و همچنین میان برد البته در کنار اینها نارنجک ها و شیلد های سلامتی هم در اختیار داشته باشید . 
 • شیلد های بازی چند نوع هستند : بعضی از آنها ۲۵% جان شمارا پر میکنند و بعضی ۷۵% و بعضی هم ۵۰ % همیشه سعی کنید بهترین آن هارا در اختیار داشته باشید و به طور منظم از آن ها استفاده کنید .
 • در زمین بازی قارچ هایی پیدا میشود که با خوردن آن ها ۵% افزایش سلامتی خواهید داشت و در هر صورت میتواند مفید باشد .
 • اسلحه هایی که در محیط بازی پیدا میکنید دارای چند سطح هستند و برای شما که پلیر بازی هستید ، ضروری است که آن هارا بشناسید : عادی ، کمیاب ، حماسی و افسانه ای که به ترتیب به رنگ های خاکستری ، طلایی ، بنفش و آبی هستند که سخت ترین کارتی که میتوان پیدا کرد کارت افسانه ای میباشد . همچنین اسلحه های حماسی و افسانه ای ، دمیج بسیار بیشتری نسبت به اسلحه های عادی و کمیاب به دشمن وارد میکنند .

بخوانید : آموزش کاهش مصرف اینترنت

آموزش فورتنایت :(بهترین) بازیکن Fortnite شوید

نحوه مبارزه با دشمنان در آموزش فورتنایت :

 • همیشه از هدفون در بازی فورتنایت استفاده کنید ، زیرا با استفاده از آن میتوانید صدای پای دیگر بازیکنان را ، در صورتی که به شما نزدیک شدند بشنوید و برای مبارزه با آنها آماده شوید . همچنین هر وقت صدای شلیک شنیدید خیلی سریع پنهان شوید که مبادا آن ها کمین کرده باشند و شمارا هلاک کنند .
 • بعضی اوقات ممکن است در نزدیک شما دو بازیکن با هم به مبارزه بپردازند . در این حالت صبر کنید تا یکی از آن ها کشته شود و سپس وارد مبارزه با او شوید . اگر سلاح مناسبی نداشتید اصلا وارد درگیری نشوید و به دنبال لوت بگردید زیرا در غیر این صورت کشته خواهید شد.
 • همانطور که در بازی نیز مشاهده کرده اید عده ای از افراد مدت زیادی را مشغول ساخت و ساز هستند تا زنده بمانند . هنگامی که دشمنان درحال ساخت و ساز هستند با شلیک به ساختمان هایی که ساخته اند میتوانید آن هارا ببینید .
 • روی سرعت ساخت و ساز خود خیلی تمرین کنید زیرا عامل اصلی پیروزی شما در بازی همین است و اگر در این زمینه حرفه ای شوید بیشتر بازی هارا خواهید برد .
 • وقتی بازیکنی به بخشی از زمین بازی شلیک کند ، جای شلیک آن بر جای میماند و شما میتوانید با استفاده از آن ها بفهمید قبل از شما آیا کسی در آن جا بوده است یا خیر
 • روی ویژگی های اسلحه ها بسیار تمرکز کنید زیرا اگر نقات قوت و ضعف اسلحه هارا بدانید میتوانید با استفاده از آن ها دشمنان را به سرعت از بین ببرید مثلا اگر دشمن در فاصله دوری از شما قرار گرفته است طبیعی است که نباید با شات گان به او شلیک کنید ! بلکه اگر اسنایپر در دسترس دارید باید کار اورا تمام کنید در غیر این صورت منتظر بمانید تا به شما نزدیک شود
 • سعی کنید برای افزایش مهارت همیشه در مکان های شلوغ فرود بیایید و به مبارزه با دیگران بپردازید با این کار پس از مدتی به یک بازیکن Pro یا حرفه ای تبدیل خواهید شد .

آموزش فورتنایت :(بهترین) بازیکن Fortnite شوید

دایره طوفان در آموزش فورتنایت چیست و چگونه از آن فرار کنیم ؟

در بازی فورتنایت اگر دقت کرده باشید ، بعد از مدتی دایره ای ظاهر میشود که باید خیلی سریع برای زنده ماندن به آن پناه ببرید . اما چرا ؟! زیرا در بازی یک اتفاق جالب در هر راند بازی میوفتد آن هم این است که کسانی که خارج از دایره هستند را طوفان فرا میگیرد و اگر در آن باقی بمانند کشته خواهند شد . این اتفاق باعث میشود تمام بازیکنان به داخل دایره بروند و با هم بجگند تا برنده نهایی مشخص شود  ! حواستان باشد رفته رفته سرعت آمدن طوفان بیشتر و قدرت آن افزایش خواهد یافت پس به این آموزش فورتنایت دقت کنید .

نکاتی در مورد دایره طوفان در فورتنایت :

 •   افرادی که در داخل دایره بمانند کم کم جانشان کاسته میشود و خواهند مرد ! همچنین سرعت دویدن شما نیز به آن نخواهد رسید ! پس هرگز از آن عقب نمانید
 • همیشه حواستان به نقشه باشد و به سوی دایره حرکت کنید تا در طوفان نمانید
 • گاهی اوقات میتوانید با رفتن به لبه ی طوفان افرادی که درحال ورود به داخل دایره هستند را تحت نظر بگیرید و آن هارا بکشید . البته حواستان به سلامتی و سلاح هایتان باشد !
 • اگر وارد لبه ی طوفان شدید ، ممکن است بازیکنانی هنوز بیرون دایره منتظر باشند ! پس حواستان به آن ها باشد .

آموزش فورتنایت :(بهترین) بازیکن Fortnite شوید

برخی نکات کاربردی در مورد  آموزش فورتنایت :

 • در فورتنایت شما نمیتوانید سینه خیز بروید ! پس سعی نکنید در چمن پنهان شوید .
 • شما چند راه برای پیدا کردن جای دشمنان دارید : وقتی دشمن درحال راه رفتن باشد جای پای اورا خواهید شنید و حتی اگر دشمن بدود ، گرد و غباری از زمین بلند میشود که خیلی شمارا  کمک میکند .
 • اگر میخواهید تا حد ممکن پنهان شوید به حالت نیم خیز در بیایید و با دکمه Sprint سرعت خود در این حالت را افزایش دهید .
 • زمانی که دایره کوچک شد خیلی دقت کنید زیرا تراکم در آن جا بسیار بالا خواهد بود و امکان اینکه در هر آن کشته شوید بالاست 😏
 • همیشه در کنار درختان حرکت کنید تا کمتر در معرض دید قرار بگیرید و اگر کسی شمارا دید ، بتوانید با پنهان شدن جلوی دمیج گرفتن خود را بگیرید .
 • وقتی وارد ساختمانی شدید ، همیشه در را پشت سر خود ببندید که اگر کسی از همان حوالی رد شد ، متوجه نشود که کسی در آن نزدیکی هاست و بتوانید با غافل گیر کردن آن ها ، کیل های زیادی از افراد تازه کار بگیرید . البته گاهی نیز با ، باز گذاشتن در بازیکنان فکر میکنند لوت های آن جا غارت شده و کسی به آن جا مراجعه نمیکند .

 

سخن پایانی : بازی فورتنایت بازی بسیار جذابی است و شما باید از هوش و ذکاوت خود در این بازی بسیار استفاده کنید تا پیروز باشید ! در قسمت های بعدی به نکته های دیگری در مورد آموزش فورتنایت میپردازیم .

منتظر نظر های گرم شما هستیم ! همچنین اگر از مطلب خوشتان آمد با استفاده از دکمه های پایین صفحه ، آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید .

2 دیدگاه

 1. سلام خدمت شما نویسنده ی عزیز ! اول میخاستم تشکر کنم بابت این آموزش ولی یه انتقادی هم داشتم اونم اینه که چرا اینقد کوتاهه این آموزش ؟ فورتنایت چیزی نیس که به این سادگی بشه توضیحش داد !!!

  • سلام کاربر عزیز و محترم . از دقت شما به این مطلب خیلی ممنونم ! اما راجبه انتقادتون . حق با شماست و همونطور که در پست هم ذکر کردیم در آینده قسمت های ۲ و ۳ آموزش رو نیز اضافه خواهیم کرد .

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *